Nowa aplikacja dla pasażerów – Komunikacja Miejska w Śremie
bok@rozkladjazdy.srem.pl
tel. 61 28 34 829 (pn-pt: 11:00-15:00)

Aktualności

Nowa aplikacja dla pasażerów

4 grudnia 2019

Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu przez TOTEM Sp. z o.o. – operatora przewozów w Śremie za porozumieniem z Gminą Śrem systemu dynamicznej informacji pasażerskiej działającego w oparciu o serwis internetowy kiedyPrzyjedzie.pl Dzięki niemu nasi pasażerowie mają dostęp do rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej, rozkładów jazdy oraz komunikatów pasażerskich.

Z serwisu można obecnie korzystać na kilka sposobów: – odwiedzając stronę internetową srem.kiedyprzyjedzie.pl. W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też po powiększeniu obszaru mapy wskazać interesujący nas przystanek. W zakładce „odjazdy” znajduje się czas pozostały do przybycia kolejnych autobusów – zielona ikona widniejąca przy liczbie minut oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową i ewentualnymi utrudnieniami w ruchu. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 10 sekund. W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć teoretyczny rozkład jazdy w rozbiciu na tabliczki przystankowe na dowolnie wybrany dzień; – korzystając z mobilnej wersji strony, z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony w telefonie); – instalując na telefonie aplikacje mobilne, dostępne dla telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android.

Serwis kiedyPrzyjedzie.pl funkcjonuje w ponad 70 polskich miastach. Korzystają z niego m.in. pasażerowie komunikacji miejskiej w Tychach, Bielsku Białej, Jaworznie, Koszalinie, Opolu oraz w Jarocinie.